Kolejna akcja Społecznej Straży Rybackiej PZW PORAJ

Aktualności | 2013-10-26 | Publikujący: Koło PZW nr 66 - Poraj

W nocy z piątku na sobotę (25.10.2013), na zbiorniku Poraj , strażnicy SSR Poraj, znaleźli zastawioną sieć rybacką typu drgawica , długości ok 20 metrów, sieć została wyciągnięta z wody, widać było że została niedawno zastawiona, w sieci na szczęście nie było żadnych ryb. Zarekwirowano również sprzęt służący do kłusownictwa. Warto nadmienić że do próby namierzenia kłusowników również uczestniczył patrol Policji z Koziegłów. Niestety tym razem nie udało się ująć kłusowników, mamy nadzieje że w końcu powinie im się noga i staną przed wymiarem sprawiedliwości. Ponad to, ujęto dwóch wędkarzy którym po dwie wędki nie wystarczało , każdy z nich trzecią wędkę miał zarzuconą i ukrytą w zaroślach, oboje się przyznali do wykroczenia, za co zostaną stosownie ukarani. Po raz kolejny apelujemy do wędkarzy aby nie byli obojętni dla takich sytuacji, wspólnymi siłami możemy skutecznie przciwdziałać kłusownictu.

Komendat SSR Poraj.